O seksie

50 000 osób na całym świecie odpowiadało na pytania dotyczące seksu. Powstało opracowanie, którego wynikiem są opinie społeczeństwa na temat życia seksualnego.
Jak to więc z tym jest?

Jak często?

Seks uprawiamy średnio 140 razy w roku, a zatem raz na dwa i pół dnia. Kobiety przy tym wychodzą na tym trochę lepiej niż mężczyźni (o około 5%). Najczęściej używają sobie Francuzi, Holendrzy i Duńczycy - taka jest kolejność narodowa według danych z tabeli najczęstszych kontaktów seksualnych w ciągu roku.

A co z pierwszym stosunkiem?

36% ze świadomością, że są gotowi i dojrzeli do seksu.
28% było zakochanych
4% w stanie upojenia alkoholowego...

Jak się zabezpieczamy?

31% sypia z kimś, kto odmawia stosowania prezerwatywy. 39% odbyło seks bez zabezpieczenia z nowym partnerem w okresie krótszym niż 12 miesięcy. I to pomimo tego, że 65% wierzy, że HIV/AIDS jest poważnym problemem na całym świecie.

Jaka antykoncepcja stosowana jest najczęściej?

65% osób na całym świecie podaje prezerwatywe. W grupie od 16 do 18 lat liczba ta jest jeszcze wyższa o 10%. Najczęściej prezerwatywy stosują Hiszpanie (82%). 22% ankietowanych jako zabezpieczenie podaje pigułki antykoncepcyjne.

A co z przygodnym seksem na jedną noc?

W największym stopniu na tego typu seks podatni są Norwegowie (72%) i mieszkańcy Afryki Południowej (70%). Połowa ankietowanych przyznała się do seksu przygodnego na jedną noc. Częstszymi zwolennikami takiego seksu są mężczyźni (54%), niż kobiety (42%).

Czy interesuje Was, o czym marzą inni?

Najpopularniejszym marzeniem jest seks ze znaną osobą (celebrytą) - 65% ankietowanych przyznało się, że już o tym myślało. 35% kobiet myślało o seksie z inną kobietą. 42% mężczyzn marzyło o seksie z partnerką swojego najlepszego przyjaciela - dla porównania o partnerze swojej przyjaciółki marzyło 25% kobiet.

A kto jest najczęstszym obiektem pożądania?

Z badań wynika, że najczęściej pożądanymi celebrytami są Brad Pitt i Jenifer Lopez. Drugie miejsce na pudle zajęli David Beckham i Angelina Jolie.

Kolejnym ciekawym przedmiotem badania jest sposób przenoszenia wirusa HIV

Dlaczego należy stosować prezerwatywy? Prezerwatywy skutecznie chronią przed AIDS.
Statystyki sieją trwogę, a przecież wystarczy przy tym zachowywać się odpowiedzialnie i bezpiecznie. Wirus HIV w ponad 80% przenoszony jest drogą płciową w kontaktach damsko-męskich. Stosując prezerwatywy ryzyko zarażenia obniża się do minimum.

Badania zachowań seksualnych młodych Czechów - niewierność

1. Do zdrady przyznało się 37% kobiet i 26,0% mężczyzn.
2. Z punktu widzenia wieku, najczęściej zdrady dopuszczają się młodzi ludzie w wieku 20 do 24 lat - 32,0%. Tym nie mniej różnice są tutaj minimalne. W pozostałych grupach wiekowych (15 - 19 lat i 25 - 29 lat) do zdrady przyznało się 31%.
3. Na rzecz kobiet przemawiają w nieznacznym stopniu doświadczenia osobiste w zakresie niewierności. Na własnej skórze niewierność partnera odczuło 24% kobiet, podczas gdy z niewiernością partnerki spotkało się o 2% mężczyzn mniej.

A gdzie są granice niewierności?

1. Dla większości kobiet (58,0%) wyraźnym przejawem niewierności jest już sam pocałunek, 10,0% kobiet dodatkowo za zdradę uważa już sam flirt. Pocałunek za zdradę uważa także 47% mężczyzn, a flirt 13% mężczyzn.
2. Przedstawiciele obu płci (75% kobiet i 76% mężczyzn) byli zgodni co do tego, że w niektórych warunkach byliby skłonni wybaczyć zdradę. Jako absolutnie nie do wybaczenia uważa ją 16% kobiet i 17 % mężczyzn.

Częste pytania

Czy prezerwatywa rzeczywiście chroni przed zajściem w ciążę?

Tak, zapewnia bowiem prawie 99% ochronę, jednak przy przestrzeganiu zasad prawidłowego użycia.

Czy prezerwatywa stanowi skuteczną ochronę przed chorobami płciowymi?

Tak, tylko w nielicznych przypadkach ochrona może być zawodna, w większości przypadków wynika to z niewłaściwego przechowywania lub nieprawidłowego użycia.
Instrukcja prawidłowego stosowania :
1. należy mieć pod ręką dostateczną ilość prezerwatyw na wypadek, gdyby doszło do uszkodzenia pierwszego
2. nie używać uszkodzonych prezerwatyw
3. prezerwatywy przechowywać w chłodnym i suchym miejscu
4. przed użyciem każdej prezerwatywy sprawdzić jej okres przydatności wydrukowany na każdym opakowaniu
5. po ejakulacji wyjąć penis, który jest jeszcze w stanie erekcji, aby nie doszło do zsunięcia i wycieku nasienia

Czy prezerwatywę można użyć wielokrotnie?

Nie, prezerwatywa przeznaczona jest do jednorazowego użytku. Następny stosunek = następna prezerwatywa!

Czy istnieją prezerwatywy w różnych rozmiarach?

Tak, zgodnie z opisem należy wybrać ten najbardziej odpowiedni.

Czy prezerwatywy smakowe są bezpieczniejsze niż klasyczne?

Nie, wszystkie rodzaje zapewniają taką samą ochronę, chodzi jedynie o rozszerzenie oferty asortymentowej, co pozwala użytkownikowi wybrać taki, który mu najbardziej odpowiada.